Size bir telefon kadar yakınız
0 545 969 90 76

Solidworks PCB Kursu

Anasayfa » Solidworks PCB Kursu

SOLIDWORKS PCB, elektrik ve 3D mekanik tasarım ekipleri arasındaki benzersiz işbirliği ile, Baskılı Devre Kartlarını (PCB’ler) hızlı bir şekilde tasarlamanız için gereken verimliliği sağlar. Elektronik ürün tasarımının genel başarısı için ECAD-MCAD işbirliğinin kritik öneme sahip olduğu açık bir avantaj sunar. Solidworks PCB özellikleri

ECAD-MCAD Tasarım İşbirliği: Tasarım verilerini birleştiren ve tasarım projesinin her iki tarafına da değişiklikler uygulayan bir ECAD-MCAD entegrasyonu ve SOLIDWORKS işbirliği

PCB Tasarım Motoru: Baskılı devre kartlarının taslağı ve tesisatı için sektörde kendini ispatlamış Altium tabanlı tasarım motoru

Kolaylaştırılmış Arayüz: SOLIDWORKS’ten esinlenerek sezgisel ve kullanımı kolay arayüz, tutarlı bir editör ve şematik yakalama ile pano düzeni arasında kullanım modeli.

Yöteniline ECAD-MCAD ECO Süresi: Solidworks PCB ve Solidworks 3D CAD arasında yönetilen bir Mühendislik Değişiklik Emri (ECO) işlemi; kart şekli, bileşen yerleşimi, montaj delikleri ve tasarımları senkronize eden, kesip çıkartmalar dahil olamk üzere tasarım değişiklikleriyle ilgilenir.

Gerçek Zamanlı 3D Boşluk Kontrolü: Gerçek zamanlı 3D boşluk kontrolü ile kartın bileşenlerinin mekanik muhafazalara uymasını garantileyerek maliyetli prototipleri azaltmak için mekanik muhafaza içindeki bileşenlere PCB’yi görselleştirin.

Karışık Modlu SPICE 3f5 Simülatör: Yerleşim veya üretim aşaması öncesinde tasarımlarda işlevsel doğrulama gerçekleştirecek tasarım dengeleri kurmak ve gereksiz tasarım revizyonlarını önlemek için şematik düzenleyici içinde analog ve kırışık sinyalli devreleri simüle ve analiz edin.

Tedarikçi Bağlantıları Arama: Elektrik gereksinimleri, bütçe ve son tarihleri karşılama amacıyla hızlı kararlar almanız için tüm tasarım süreci boyunca en genel bilgileri parmaklarınızın ucuna getiren çevrimiçi tedarikçi veritabanlarını araştırın ve gerçek zamanlı cihaz parametrelerini, fiyatlandırmayı ve kullanıbalilirliği eşleştirmek için tasarım bileşenlerine parametreleri bağlayın veya yerleştirin.

Sürüm Kontrolü: Tüm geçmişi ve dosyaları tasarlamak için yapılan değişiklikleri doğrudan yönetin ve karşılaştırın, hangi değişikliklerin yapıldığını ve bunların kim tarafından yapıldığını tam olarak bilerek tasarımınızda yapılan değişiklikler üzerinde daha fazla kontrol kazanın.

Bileşenlerin Parametrik Veritabanı Desteği: Bileşen parametrik verilerini doğrudan, tasarımınızda kullanılan bileşenleri veritabınanda saklanan verilerle senkronize eden bir kurumsal veritabanından yerleştirin.

Solidworks Dosya Desteği: Bileşen modelleri ve muhafazaların en doğru ve kusursuz versiyonunu sağlayan  SOLIDWORKS 3D dosya desteğine sahip mekanik tasarımcınızın amacının, 3D boşluk kontrolü işleminin kart yerleşimine dair tam bir bilgi sunmak olduğundan emin olun.

Tasarım Doğrulama ve Revizyon Yönetimi: Tasarım sürecinin kontrolünü tamamen ele alın ve kart tasarımına tam olarka hangi değişilikliklerin yapıldığını ve bu değişikliklerin ne zaman yapıldığını anlayın. Detaylı tasarım revizyonu yorumları, değişiklikleri kabul etme veya reddetme seçeneğiyle birlikte size açık bir değişiklik geçmişi görme olanağı sunar.

Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi (MÜRGEMER) ile PCB tasarımı üzerine profesyonel bir eğitim almak için lütfen irtibata geçiniz.