Size bir telefon kadar yakınız
0 545 969 90 76

Ansys Statik Analiz

31.01.2020
424 görüntülenme
Ansys Statik Analiz

Ansys Workbench en gelişmiş nümerik çözücülerden amiral gemisidir. Ansys statik analiz ile yapının yük altındaki davranışlarını, deformasyonlarını, gerilmeleri ve emniyet katsayısını hesaplamak mümkündür. Statik analiz yorumlama, analiz örnekleri, analiz yapma ve ansys statik analiz nedir gibi konulara cevap bulabileceksiniz. Ayrıca hizmet almak isterseniz Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi (MÜRGEMER)’den hizmet alabilir ve analizleriniz profesyonel olarak hazırlanıp teknik rapor olarak tarafınıza sunulur.

Ansys statik analiz, yorumlama ve sonuçların değerlendirilmesi için MÜRGEMER ile iletişim kurun.
Ansys Statik Analiz

Ansys Statik Analiz Nedir?

Statik analiz yapının yük altındaki, yani gerçek çalışma koşullarında karşılaşacağı yüklemeleri simüle etmek üzere geliştirilmiş bir nümerik yazılım olan Ansys Workbench’in bir analiz türüdür. Statik analiz ile mukavemet problemlerinin profesyonel olarak çözebilir ve ürün geliştirme süreçlerinizde kullanabilirsiniz.  Statik analiz modülünde kuvvet, ivme, joint, yer çekimi ivmesi gibi yükler, aynı zamanda sınır şartları olan fixed, frictionless, cylindrical support gibi bir çok güçlü komutu bulunmaktadır. Ayrıca Ansys Meshing ile profesyonel mesh atabilir ve çözüm alabilirsiniz. Statik analizde uzman kişi ve ileri teknoloji bilgisayar çözüm doğruluğu açısından son derece önemlidir. Yüksek doğrulukta çözüm elde etmek için problemin doğru modellenmesi ve tecrübe başat faktördür.

Statik analiz yorumlama

Statik analizde giriş değeri olarak geometri, malzeme (elastikiyet modülü, poisson oranı, yoğunluk) ve topoloji olarak belirlenebilir. Ayrıca mesh kalitesi de giriş değişkeni olarak nitelendirilebilir. Sonuç olarak elde edilen değerler ise eş değer gerilme, normal gerilme, kayma gerilmesi, asal gerilmelerdir. Ayrıca deformasyon, strain, plastik strain gibi bir çok değer elde edilebilir. Statik analiz yorumlama yapılırken mukavemet kitaplarında ve makine elemanları kitaplarında çokça kullanılan Hasar Kriterleri kullanılır. Bunlardan bazıları: Von-Mises kriteri, Rankine Kriteri, Coulomb Kriteri, Mohr Kriteridir. Ayrıca yapının emniyet katsayına ve deformasyon değerine, yine yorulma değerine bakarakta ansys statik analiz yorulama yapılabilir.

Ansys Statik Analiz Örnekleri

Mukavemet probleri temelli bu statik analiz türünde çelik konstrüksiyon evler, yapılar, makineler, makine gövdeleri, araba şasileri, otoliftler, taşıyıcı sistemler, yani statik yük altındaki yapılar için statik analiz uygulamalır yapılabilir.

Statik Analiz Yapan Firmalar

MÜRGEMER, yani Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi (MÜRGEMER) profesyonel ekibi ile statik analiz hizmeti vermektedir. Detaylı rapor ile teslim edilen sonuçlar, akademisyen danışmanlığında yapılmakta ve yüksek doğrulukta çözüm veren Ansys Workbench yazılımı ile gerçekleştirilmektedir. Hizmet almak için bizi arayın. +90 545 969 90 76